teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Seven Saraqi, 7 Saraqi, Seven
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile
  • Official Instagram
  • Official Twitter


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  111


Seven Saraqi

Vendlindja: Mitrovicë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 23 Vjeç
Ditëlindja: 23 Mars 1993
Shenja e Horoskopit: Dashi
Këndon kryesisht: R&B Pop

Seven Saraqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin.

Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e Bashkuara për një turne dhe ndërkohë filloi lufta në Kosovë dhe qysh atëherë, familja e tij krijoi një jetë në SH.B.A. Qysh në moshë të vogël kishte pasion muzikën dhe kur ishte 9 vjeç, zuri vendin e parë në një turne që u mbajt në Amerikë për piano. Dëshiron të jetë një producent me vlera dhe i suksesshëm në sferën e muzikës.

Seveni, ka pasur disa hite si “She Got Me” dhe “Secret love” dhe ai tani ka nxjerr këngë të re e cila quhet “Work”. Ai po planifikon të nxjerr edhe albumin vitin tjetër.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  qlirche  

Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto