teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Shkurte Gashi, Shkurta Gashi
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Instagram


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.2 / Votuan:  369


Shkurte Gashi
Këndon kryesisht: Tallava Popullore Moderne
Rryma të tjera: Popullore Kosovare Popullore Dasmash Pop

Shkurte Gashi është një këngëtare e njohur. Emri i saj nuk është i panjohur, aq edhe zëri e këngët e saj, të cilat janë të dashura e të pëlqyera për publikun shqiptarë. Siç thonë, kjo është më e mira që i këndon baladat. Di t’ia qëllojë, por edhe të dijë çka do shpirti e zemra e fansave të vet të shumtë.

Shkurtja është mjaft e angazhuar nëpër mbrëmje muzikore në Kosovë e në diasporë, sikur edhe në dasma e ahengje të familjeve shqiptare. Me këngët e saj, me atmosferën që di ta krijojë në ato gazmende, kemi pasur rastin ta shohim kur edhe e kanë mbuluar të tërën me para e dhurata.

Këngët: “Ata sy unë s’ti harroj”, “Dikur të desha”, “Ishte nata e fundit”, “Më mungon”, “Mos më thuaj lamtumirë”, “Godet shpirti” e shumë këngë tjera janë hite, të cilat dëgjohen e kërkohen nëpër të gjitha qendrat tona televizive.

Shkurtja nuk dëshiron të flasë për jetën e saj private. “Jetën time private gjithmonë ka dashur dhe dua ta ruaj vetëm për vete. Ajo pjesë është e jetës sime dhe dua ta kem vetëm për veten time” – thotë Shkurta.

» Dërgo Korrigjime »


Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti


Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Voto