A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Official Video

Shkurte Gashi - Tu Luta    (Feat. Flori Mumajesi)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25Muzika: Flori Mumajesi   Teksti: Flori Mumajesi  
[Shkurta:]
Sa fort te kam dashur
Sa fort me ke dasht
Sa here te pafjetur
Do ishim ne bashke

[Flori:]
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me i lumtur
S'do jem si dikur

[Shkurta:]
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Dhe s'e di sa me mungon
Ti s'e din...

[REF. Shkurta & Flori:]
S'të kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote
S'të kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote

[Shkurta:]
Si frymen e fundit
Un ty te kam dasht
A s'te vjen ty keq
Qe s'do jemi me bashke?

[Flori:]
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me i lumtur
S'do jem si dikur

[Shkurta:]
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Dhe s'e ti sa me mungon
Ti s'e di...

[REF. Shkurta & Flori:]
S'të kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote
S'të kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote

Ky tekst u dërgua nga ZGjuha en

I Begged You

[Shkurta:]
How much I loved you
How much you loved me
How many times without sleep
We will be like this together

[Flori:]
I see the world
Only in your eyes
Now happier
We won't be like once

[Shkurta:]
You left me, you left me alone
You left me, you left me alone
And how much i miss you
You don't know...

[REF. Shkurta & Flori:]
How much i loved you yesterday
same you think today
I begged, i begged but it was useless
How much i loved you yesterday
Same you think today
I begged, i begged but it was useless

[Shkurta:]
As the last breath
I loved you
Don't you feel bad/guilty
That we are not anymore together

[Flori:]
I see the world
Only in your eyes
Now happier
We won't be like once

[Shkurta:]
You left me, you left me alone
You left me, you left me alone
And how much i miss you
You don't know...

[REF. Shkurta & Flori:]
How much i loved you yesterday
same you think today
I begged, i begged but it was useless
How much i loved you yesterday
Same you think today
I begged, i begged but it was useless


Gjuha el

Σε παρακάλεσα

(S)
Πόσο πολύ σε αγάπησα
Πόσο πολύ με αγάπησες
Πόσες φορές μείναμε ξάγρυπνοι
Θα είμασταν μαζί

(F)
Όλο τον κόσμο στα μάτια σου
μόνο κοιτούσα
Τώρα χαρούμενος όπως παλιά δεν θα ξανά είμαι

(S)
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Και δεν ξέρεις πόσο μου λείπεις
Δεν ξέρεις..

(REF S&F)
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος

(S)
Σαν μια ανάσα τελευταία
Εγώ εσένα είχα αγαπήσει
Εσύ δεν στεναχωριέσαι,
Που δεν θα ξανά είμαστε μαζί

(F)
Όλο τον κόσμο στα μάτια σου
μόνο κοιτούσα
Τώρα χαρούμενος όπως παλιά δεν θα ξανά είμαι

(S)
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Και δεν ξέρεις πόσο μου λείπεις
Δεν ξέρεις..

(REF S&F)
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος
Loading...Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto