A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tallava ShqipTALLAVASHQIP

:: Top 10 Këngëtarët e Javës

 • 1. Duli

  I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic. Rrjedh nga një familje muzikantesh popullore, babai i tij që shumë i ri u nda nga jeta, po ashtu ishte një muzikante i rralle me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi ...
  Lexo gjithë biografinë

  Duli
 • 2. Afrim Muçiqi

  Kengetari mirnjohur Afrim Muqiqi u lindi ne Llapashtice te Podujeves. Shkollimin fillor dhe te mesem i mbaroi ne Podujeve dhe me pas vazhdoi ne Fakultetin e SHkencave Politike ne Prishtine Nderkohe edhe muziken e kshte te trasheguar nga familja e tij Dalja e Pare ne Skene ishte rreth vitit 1984 e qe nga ajo dite nuk iu nda muzikes asnjehere. Ai ka ...
  Lexo gjithë biografinë

  Afrim Muçiqi
 • 3. Teuta Selimi

  Ajo është një ndër këngetaret më të nohura nga Kosova.Për disa vjet Teuta ka jetuar në Zvicër.Endërra e saj ka qene per tu kthyer në Kosovë, fatmirsisht ajo menjëherë u kthye në vendlindje për të qenë pranë familjes dhe shoqërisë së saj.Për ndryshe është e martuar dhe ka dy femijë,njëri quhet Noar ndërsa tjetri quhet Matis.Ajo gjithmonë është në tr...
  Lexo gjithë biografinë

  Teuta Selimi
 • 4. Pandora

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Pandora
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Pandora
 • 5. Zyber Avdiu

  Shkollimin fillor dhe te mesem i kreu ne vendlindje. Pjesmarrja e tij neper festivale qe mbaheshin ne Maqedoni. Ai ka te mbaruar fakultetin e arteve dega e Muzikes. Hapat e pare ne Skene i filloi qe ne moshen 13 vjeqare dhe kendonte disa kenge Popullore e editoi albumin e pare me 12 kenge. Pas atij sukesi erdhi viti 1997 me kengen 'Une marr shkupj...
  Lexo gjithë biografinë

  Zyber Avdiu
 • 6. Xheni

  Emri i plot i tij eshte Argjend Meçe. Eshte i martuar dhe ka tre djem. Aktualisht jeton ne Shkup pasi atje mundesit e nje kengetari jan me te shumt dhe me te mir kualitativ. Ai me se shumti albumet e tij i ka bere ne studion e Erolit,dhe ne te shumten e rasteve ka bashkpunu me Dulin pasi jan nje ekip. Muziken e Xhenit zakonisht e bejn vellezerit...
  Lexo gjithë biografinë

  Xheni
 • 7. Bajram Gigolli

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Bajram Gigolli
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Bajram Gigolli
 • 8. Labinot Beqiri

  Kreu mësimet në Gjimnazin 'Zenel Hajdini',tani vijon studimet në Fakultetin e Ndërtimtarisë, merret me muzikë që nga shkolla fillore dhe është duke vazhduar punën intenzivisht në këtë lami , së bashku me vëllaun e tij Naser Beqirin. Albumin e parë e ka bere ne vitin 2011 se bashku ne vellaun e tij Naser Beqirin ! Se fundmi ka bere kengen ' Shum ...
  Lexo gjithë biografinë

  Labinot Beqiri
 • 9. Armend Shala

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Armend Shala
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Armend Shala
 • 10. Ernim Ibrahimi

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Ernim Ibrahimi
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Ernim Ibrahimi

:: TopSpot Tallava

» Renditja e Plotë »

:: VideoKlipet më të Reja

» Renditja e Plotë »

:: Më Shumë Këngëtarë Tallava

Loading...


Kalendari
23/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Diellza Kolgeci
Diellza Kolgeci
39 vjeç
Xheroo
Xheroo
31 vjeç

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Dafina Zeqiri

  Majki

  Capital T

  Gent Fatali

Voto