A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Trix (Veli Sahiti)Tags: Trix (Veli Sahiti), Trix, Veli Sahiti
Trix (Veli Sahiti) është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur, që këndon muzikë rock. Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Kështu cë anëtarët e grupit TRIX të kompletuar si asnambël apo si grup ishin: Veli Sahiti inicues i grupit TRIX, kompozitor, solo ritëm kitarë, si dhe solist vokal i grupit Muhamet ... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  24Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë » :: Bjondina Ime ::  
 :: Eja ::  
 :: Jam Kthyer  Perseri ::  Loading...Kalendari
24/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Capital T

  Dafina Zeqiri

  Gent Fatali

Voto