teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Valbona MemaTags: Valbona Mema, Bona
Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 43 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Gaforrja  
Valbona Mema është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë popullore. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  41Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Tate Du Fuston ::  
 :: Moj Shami E Kuqe ::  
 :: Kenga e Rexhes ::  
 :: Ec Bretkoce ::  
 :: Laj E Thaj ::  
 :: Artizane ::  
 :: Mos Ma Pi Rakine ::  
 :: E Para Eshte Nena ::  
 :: Tabakone ::  
 :: Jom Tironce Mire Ta Dish ::  
 :: Te Kam, S'te Kam ::  
 :: Je Xerru 3 Here Prej Fikut ::  
 :: Mi Ke Floket Fije Fije ::  
 :: Qyqja E Beharit ::  
 :: Beqaria Sot Mbaroi ::  
 :: Brenga E Shpirtit ::  
 :: Per Nje Dite ::  
 :: Ciganja ::  
 :: Si Ke Qen E Si Je Bo ::  
 :: Potpuri E Shqipërisë Së Mesme ::  
 :: Hajde Me Mu ::  


Kalendari
25/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nazmije Selimi
Nazmije Selimi
27 vjeç
Ex Wolf
Ex Wolf
24 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Rexho Mulliqi
Rexho Mulliqi
(1923-1982)

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto