teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Xhafer AhmetajTags: Xhafer Ahmetaj, Xhafa, Xhafer Ahmeti
Vendlindja: Korish      Mosha: 33 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Xhafer Ahmetaj është një këngëtar i njohur. Xhafer Ahmetaj i lindur ne fshatin Korish komuna Prizren. I njohur si kengetar i muzikes popullore dhe folklorike hapat e pare te se ciles i filloi ne Shoqerine Kulturo-Artistike "Shkendija" Korishe ku filloi si nje 11 vjeqar ne vitin 1995, ne kete vit ne festivalin e Prizrenit u shperblye si kengetari me i mire i festivalit. Shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Prozren duke vijuar studimet ne akademin e arteve ne Peje ne degen e Solo Kendimit. ... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Maturant ::  
 :: Me Lejo Te Prezentohem ::  
 :: E Ke Rastin ::  
 :: Hileqare ::  
 :: Ty Te Dua ::  
 :: S'ka Përhajër ::  


Kalendari
20/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Rihanna
Rihanna
29 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

Voto