A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Ylber A.K.A. BlgTags: Ylber A.K.A. Blg, Ylber Alidemi
Vendlindja: Ferizaj    Jeton dhe vepron në        Mosha: 20 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshorja  
Ylber A.K.A. Blg është një këngëtar jo shumë i njohur. Emri: Ylber Alidemi Hobby: Box, Futboll Ylber Alidemi i njoftun me nofken "BLG" Shkollen fillore e perfundoi ne Kosov dhe Austri. Ne Vitin 2003 (Mbas Luftës) u largua nga Kosova per Austri per kushte më te mira. Ne vitin 2006 u njoftua me Bleron Sylejmanin (tashme shokun me te ngusht). Kariera e tyne filloj qysh ne vitin 2009 ata filluan te mirren me tekste & repovasin te keti lloji te muzikes (Rap&HipHop). 3 Vite me pas e kriuan Studion "BBC ... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  6


Loading...Kalendari
17/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto