teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Young Zerka, Yang Zerka, Jank Zerka, Jang Zerka, Donart Zerka
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Twitter
  • Official Instagram
  • Official Facebook Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  102


Young Zerka
Këndon kryesisht: Reggae
Rryma të tjera: Pop Dance

Young Zerka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Donald Najtellari, ndryshe i njohur si Young Zerka, eshte nje artist shqiptar i lindur ne Korce.
I rritur ne nje familje me kushte te mira jetesore,Young Zerka filloj te merret me muzik qe nga femjieria.
Karriera e tji fillon ne vitin 2007 me kengen Sexy, qe nuk pati shum vemendje.
Deri ne vitin 2014,Young Zerka nuk ishte ende aq i famshem, por endrra e tji ishte nje enderr e perbashket me shum kengetar: ta njoftoj muziken e zhanrit Reggae me publikun shqiptar.
Kete enderr e kishte poashtu edhe kengetarja tashme e njohur, Dhurata Dora, e cila e ftoj Zerken ne nje bashkpunim ne Maj te vitit 2014: ROLL.
Kenga u shnderrua ne HIT vetem nje jav pas publikimit duke arritur 1 milion klikime, dhe poashtu ishte njeri nder HITET e veres 2014, duke grumbulluar afer 5 milion klikime ne fund te veres.
Young Zerka per veren 2014 solli dy bashkpunime te tjera qe u shnderruan ne HIT:
24 ore ishte kenga qe pushtoj publikun ende pa u publikuar. Kjo pasiqe kenga permban ritme verore dhe poashtu sepse ishte nje bashkpunim me artistin te madh Alban Skenderaj.
Papalove ishte nje tjeter kenge e publikuar ne shtator te ktij viti ne bashkpunim me Kastro Zizo-n, autor me te cilin kishte punuar edhe me par pa patur sukses.
Young Zerka tani numeron 22 mije pelqime ne faqen e tji zyrtare ne Facebook dhe 330 followers ne Twitter.
Shpresojm qe Young Zerka te kete sukses me karrjeren e tji qe e ka filluar me te mbare.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  dini98  

Kalendari
25/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nazmije Selimi
Nazmije Selimi
27 vjeç
Ex Wolf
Ex Wolf
24 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Rexho Mulliqi
Rexho Mulliqi
(1923-1982)

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto