A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Zait AliuTags: Zait Aliu, Zait
Vendlindja: Manastir    Jeton dhe vepron në        Mosha: 40 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshorja  
Zait Aliu është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Zait Aliu ka lindur ne qytetin e alfabetit Manastir (Bitola). Zaiti me profesion eshte Jurist i Diplomuar por me kendim ka filluar qysh ne vitin 1993 ku kenga si thot ai eshte "ushqim shpirteror i xhdo njeriu".Themelimi i SHKA-as "Bashkimi " ka qene nje sinjal i vertete per te dal nga anonimiteti. Ai ka filluar te luaj me cifteli si instrument i pare, ashtu qe SHKA "Bashkimi" ka qene nje dritare drejt suksesit ku me tutje mer pjese ne shum festi... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Zait Aliu ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1 :: Hip Hop Tallava ::  
 :: Dale Moj Dale ::  
 :: Cupe Oriare ::  
 :: Zemer ::  
 :: Mall Gurbetqari ::  Loading...Kalendari
18/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Engjell Çaçani
Engjell Çaçani
69 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Shumë

  Aspak

Voto