A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zhurma Show 2006

03/12/2006 - 03/12/2006
Teatri Kombëtar, PRISHTINE
Prezantuesit: Ryva Kajtazi & Driton Siçeca
TV/Radio: Ziko TV / Radio 21
Mbajtur Më Datë: 03 Dhjetor 2006, Ora 20.00 Në Teatrin Kombëtar - Prishtinë Me Përkrahjen Institucionale Të Ministrisë Së Kulturës, Rinisë, Sportit Dhe Çështjeve Jorezidente Të Qeverisë Të Kosovës Dhe Drejtoratit Për Kulturë Dhe Gjini Të Kuvendit Komunalë Të Prishtinës.

Juria:
Shkumbin Kryeziu – Producent Dhe Drejtor I Shtëpis Muzikore ‘labia’ (Kryetarë I Jurisë)
Selvete Krasniqi – Redaktore Përgjegjëse E Muzikës Në Radio Kosovë
Besim Limani – Këngëtarë Nga Shba

Moderatorë: Ryva Kajtazi Dhe Driton Siçeca


FITUESIT:
Videoklipi I Vitit: Sinan Vllasaliu & Gili "Prapë Se Prapë"
Albumi I Vitit: Tingulli 3nt "100% 3nt"
Kënga E Vitit: Sinan Vllasaliu & Gili "Prapë Se Prapë"
Zico Company: Grupi Aurora
Debutant Kënga Më E Mirë: Tina "Edhe Këtë Verë"
Debutant Albumi Më I Mirë: Mirsa Kërqeli "Nuk E Di"
Debutant Video Klipi Më I Mirë: Berkani "Kriza"
Hip Hop & R&B Kënga Më E Mirë: Tingulli 3nt Feat. Elvana Gjata "T2"
Hip Hop & R&B Albumi Më I Mirë: Tingulli 3nt "100% 3nt"
Hip Hop & R&B Video Klipi Më I Mirë: Leonora Poloska "Do Të Digjësh"
Pop & Rock Kënga Më E Mirë: Zanfina Ismaili "As I Fundit, As I Pari"
Pop & Rock Albumi Më I Mirë: Rovena Stefa "Llokum"
Pop & Rock Video Klipi Më I Mirë: Zanfina Ismaili "As I Fundit, As I Pari"
Popullore Kënga Më E Mirë: Shkurte Fejza "Feston Kosova"
Popullore Albumi Më I Mirë: Afrim Muçiqi & Yjet "Ti E Re, Unë Beqarë"
Popullore Video Klipi Më I Mirë: Labinot Tahiri Labi "Tradhtare"
Dueti & Grupi Kënga Më I Mirë: Sinan Vllasaliu & Gili "Prapë Se Prapë"
Dueti & Grupi Videoklipi Më I Mirë: Sinan Vllasaliu & Gili "Prapë Se Prapë"
Stylingu Më I Mirë: Big Mama
Koreografi: Dilaver Kryeziu
Produksioni Më I Mirë: Artfabe – Gjilan
Albumi Më I Mirë Historik: Grupi 403


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  2Loading...


Kalendari
23/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Diellza Kolgeci
Diellza Kolgeci
39 vjeç
Xheroo
Xheroo
31 vjeç

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Dafina Zeqiri

  Majki

  Capital T

  Gent Fatali

Voto