A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

04 Band - Buqe


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/07/2019

2019-07-26T19:00:01

Dola sonte me shoke
Tuj shpresu se dot takoj
Shume marak jam ba nty
bukuroshe moj

Tpash me shoqe kishe dal
Synin rrysh I zi
Morra zemer deshta met nal
O moj shtat selvi
Bidge:
Deshta me ti than do fjal dashnin qe kam per ty
Kerqysh fjalt zdojshin me dal,
kete refren e kisha nkry
Ref.
Buqe o moj buqe, kur don me mi fal ato buzt e kuqe
Buqe o moj buqe, sonte kitsha pervlu me puthje
Buqe o moj buqe ti je e vetma qe zemren ma dogje
Buqe o moj buqe, hajde tknaqem sa ske ardh nuse
Solo

Sillu pshtillu posht e nalt syt prej teje smuj me I hek
Buz qershi moj vetull holle, je e ambel si sherbet
Bidge:
Deshta me ti than do fjal dashnin qe kam per ty
Kerqysh fjalt zdojshin me dal,
kete refren e kisha nkry
Ref.
Buqe o moj buqe, kur don me mi fal ato buzt e kuqe
Buqe o moj buqe, sonte kitsha pervlu me puthje
Buqe o moj buqe ti je e vetma qe zemren ma dogje
Buqe o moj buqe, hajde tknaqem sa ske ardh nuse


Ky tekst u dërgua nga  hysenkafexhiu


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019