1ky
 • Emri i Vërtetë:
 • Kreshnik Jupolli
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 13 Shtator 1993
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  34
Këndon kryesisht: hip-hop

1ky është këngëtar. Kreshnik Jupolli i njohur 1-Ky ka lindur ne Prishtinë, ku jeton dhe studion. Ai vijoj mesimet ne shkollen fillore "Dardania" ne Prishtinë, si dhe shkollen e mesme e perfundoj ne Gjimnazin natyror "Xhevdet Doda". Ai njihet per bashkpunimet e tij me kengetare te tjere si Casper, Nescho etj. Kreshniku muziken e ka si hobi dhe veqohet per talentin e tij sidomos neper refrene te kengeve.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  blerta1    drilontershani