Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Merzitshem (Feat. Immortel)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Verse 1 - Besniku

A je qu n`krah t`keq najher krejt me t`shku n`kar
Shpesh i qeli syt bismilah n`dore e marr
Kalibrin edhe ja nisi e mendoj
Sod kujt t`ja qi robt te pushkatoj
Se m`ka ardh n`fyt gjithqka n`ket sistem
Merzi absolute permban gjaku jem
Qdo minut qdo sekond per ata qe nuk e din
Lotet dhe gjaku ma pershkruajn trimnin
Edhe rimat si helm kimik per kundershtar
Arsenal ushtarak eliminoj qdo tradhtar
Politik ironik te thelluar ne dilema
Kujdes se shqiptarija ka shume Avni Rrustema
Per njerz sikur Nano per mu ai eshte armik
Dit zie per shqiptar aj qyqek ne selanik
Ate ka ra ma frik qika n`over doz
Bire ktu te na se na mire dime me loz (haver)

REFRENI: Phat Beni

Zgjohem merzitshem qdo mengjes
Ti nene mos qaj nese nga plumbi vdes
Zoti ma dha shpirtin aj edhe ma merr
Haver jom merzitshem pse jeta s`osht fer

Jam lodh me ket dreq situate
Spo du mo kurfar informate
M`ke lodh sikur grat me llafe
Hajt tash hiqmu qafe

Verse - 2 Immortel..
A je kon najher merzitshem me tu qart kryt krejt//
Me t`shku n`kar shoqnia e kerkun mos me tu nejt//
Kur t`hup secila shpres i thu vetes fit//
Qishtu jom kan edhe une me kit jet bash shit//
Jom ba dhe tim um prishi merzija//
Po m`dridhen durt si smuja po m`shkon menja te alltija//
Shpija po m`han ti shuj se t`vras//
Qdo fjale e mire m`doket ma shan nanen me kast//
Rugove oj rrospi/ kthej syt ka kjo rini//
Shume paske dashni /n`kit t`qim nane pasuni//
Gati t`harrova o thaq daija//
N`kar shko ti edhe krejt qeverija//
Policija kfori e krejt ata permas//
Une nuk ndalna kurr e pres pergjegjjen n`qdo qast//
N`rrot t`sames shkoni edhe ju armiqt e mi//
Ka me ju djeg flaka e nxet se une kurre s`kam me vdek//

REFRENI: Phat Beni

Zgjohem merzitshem qdo mengjes
Ti nene mos qaj nese nga plumbi vdes
Zoti ma dha shpirtin aj edhe ma merr
Haver jom merzitshem pse jeta s`osht fer

Jam lodh me ket dreq situate
Spo du mo kurfar informate
M`ke lodh sikur grat me llafe
Hajt tash hiqmu qafe

Verse 3 - Phat Beni

A je kthy najher prej punes i lodht i qkoqt
Sa e ke marr rrogen krejt i ki borxh
Don me bo nje tussh haver me hjek zdralin
Qohen t`qimt e nanes e rrymen ta nalin
Hej be nanen mas luftes kejt u ban shmekera
Komandantat e uqk-es kejt milionera
Spo flas per politik ata krejt lypin stupc
Produkcionet muzikore secili ma katunc
Hiq pa rrejt ata krejt lypin qi nane
Dej n`skejt Regjisort pa i permen s`muj me nejt
As ni lek n`xhep edhe shiten artista
Edhe ata ne RTK kejt jon komunista
krejt kto sene i perbij me nje gote
Jom merzitshem veq hala i fort
Haver veq nje her po t`lus lem rahat
Se kur jom merzitshem s`t`dha afat asnje sahat ( jooo )


Ky tekst u dërgua nga drennicas.chikk2po2
Featuring: Immortel
Publikimi: 01/12/2005


2po2 - Merzitshem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merzitshem".
3. Video është e këngës "Merzitshem", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0