Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Hip Hop Therapy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

"Besniku"
Ni lajm i mir ne prishtina
fucky qytet 2po2 serish
me ju qoni duart lart krejt
vi me gengste shit te motivuar
si gjithmon per armiqet tone nje
enderr e keqe fillon fillon pa keq
trajtime hiq pa pritu smooky win
kiki neses fakin biches tu u qikjo
tem po m'pelqen se sa i perket
kullave ato kerkun nuk ndalojn ven
2po2 kthehet serish me nje album
ne aldineri besoj qe gjindet dikun
me vargje gjigante elegante interesante
nese don te jesh me ne eja edhe ti sonte
do tregojm per kurva dhe gangstera dhe
politikan etjer e tjera gjitha t'mirat e
t'kqija ne rruget e jetes me ne do te jet
edhe don pizhi i hijes se jetes.

Refren:
Mot apo sot un nuk flas kot vargje
kam plot as me kend dhe nuk me
gjejn dot se ne hip hop jam pilot
ty te bej ty te bej te piksh lot tani
degjo mir se un me nuk po luj se
po shuj me dit e me muj me jav
dhe me vjet tani sna ka mbet me
asnje pik vullnet.

Don pizhi:
Tash nje lajm i keq qe ta shti tuten
ne asht 2po dhe hija e jetes u ben
serish bashk sikur ateher kur ketu
lindi hip hopi ne ishim te paret keto
fjal si luan toppi kaq shum vite me
hite kaluan shum shpejt a te kujtohen
kenget si p.sh nuk derzohemi leht apo
heroina pastaj back in the game ke
kunder nj name shetjo jo nejm tash
ne do te ruajm me detju ekses eja te
doktor don pizhi ta jep ni recet pastaj
shko tu vrapu drejt ne formaci kerko
albumin me te ri hip hop therapy i krijuar
ne kliniken e hip hopit ne prishtin na too
high records 2po2 o nenqim ishalla ja qi
at ann e ju shlo shpirti as hoxh as doktor
ska mi ju ndihmu as prifti.

Refren:
Mot apo sot un nuk flas kot vargje
kam plot as me kend dhe nuk me
gjejn dot se ne hip hop jam pilot
ty te bej ty te bej te piksh lot tani
degjo mir se un me nuk po luj se
po shuj me dit e me muj me jav
dhe me vjet tani sna ka mbet me
asnje pik vullnet.

"Besniku"
2003 2PO2 ende esht gjall ende
na respektojn mangupat ne mahalla
ende edhe sot nuk kemi pasion tjeter
gjerat kan ndryshuar tani ne jemi
t'vetem tani hip per ne esht profesion
profesion paralel se ketu ndryshe
s'shkon pre viti 1995 na tu u marr
me kesi pun edhe njerzve t'aferm
ja kemi pru shpirtin n'hun tash ne
u bem doktor dhe kemi shum pacient
t'ri per secilin nga pak hip hop therapy
qe tju sheroj nga stresi tju lehtesoj
qdo problem tju krijoj imunitet tju
mbroj nga qdo her 2001 albumi jon
i par dhe i shejt ju e keni te gjith
nuk derzohemi leht kerkuat eso
hes dhe keni ber rrug te gjat erdhem
me hip hop therapy qe t'ju sheroj qdo plag.
Refren:Mot apo sot un nuk flas
kot vargje kam plot as me kend
dhe nuk me gjejn dot se ne hip
hop jam pilot ty te bej ty te bej
te piksh lot tani degjo mir se un
me nuk po luj se po shuj me dit
e me muj me jav dhe me vjet tani
sna ka mbet me asnje pik vullnet.


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti2po2
Publikimi: 01/12/2003


2po2 - Hip Hop Therapy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hip Hop Therapy".
3. Video është e këngës "Hip Hop Therapy", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0