Më mbaj mend (për 1 muaj)


2po2 - Qielli Im

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qielli Im".
3. Video është e këngës "Qielli Im", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2po2 - Qielli Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Hip Hop Filiozofi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00[Besniku]
Sa here marr fryme zemra me dhem/
M'ka smu mungesa e vendit tem/
Edhe n'gjume n'enderr/
Ne driten e hanes/
Shof mrrolat e babes dhe lotet e nanes/
Nashta ti se din kjo anderr sa peshon/
Hyn n'lekure teme shpejt e perjeton/
Torturen qe une ja bej vetes/
Ç'do frymemarrje me eshte bere helmi i jetes/
Pe shkatrroj veten me vetidije te plote
Pur tu kthy mbrapa cdo shprese eshte e kote/
Nashta prindi shkret shpesh pysin veten/
Nipat u rriten kush na e mur t'drejten/
Ti shofim cdo dite edhe ti perkdhelim/
Edhe ti qortojme kur ata e bejne sherrin/
A thua ma falin najhere ket gabim/
Coj koken lart dhe shikoj qiellin tim/
Aty Gjej shpjegim t'jetes tem/
Kshu zbus dhimbjet nje nga nje me rend/
Mos prit se s'mundem asgje te ndryshoj/
Megjithat qiellin tim me askend nuk e ndrroj (jo)

[Phat Beni]
Ty Kujtim te mbaj me vete/
Ishe ne zemer aty dhe mbete/
Ty mergim vetem kerkova/
Por shpejt i deshperuar te mallkova/

[Phat Beni]
Sa here kam menduar per nje dashuri/
Nje pjese te zemres ku e kam nuk e di/
Ecin ditet ec dhe rinia/
E une gjithmon lufte me endrrat e mia/
Kshtu qe urrejtja futet ne asht/
Kush eshte fajtor qe ne nuk jemi bashke/
Si agon dita me ty dua ta pres/
I dua puthjet tua ne mengjez/
Dua ta ndal kohen/
I ngrire dua te rri/
Derisa te behesh nena a femijeve te mi/
Shikoj akrepat kohen tu e mat/
Mes nesh egziston ende nje rruge e gjate/
RRuge e gjate po ne do tia dalim mbane/
Mos t'harroj edhe dy fjale du me i thane/
Pervec ksaj me mundojne kujtime tjera/
Mergimi shkret me ndau dhe me havera/
Vllezer t'zemres edhe pse sna lidh gjaku/
Kurre si harroj ditet qe i kaluam s'bashku/
Edhe pse larg kujtimet si harroj/
E ndaj nje pjese t'qiellit se aty ju takoj (havera)

[ Phat Beni]
Ty Kujtim te mbaj me vete/
Ishe ne zemer aty dhe mbete/
Ty mergim vetem kerkova/
Por shpejt i deshperuar te mallkova/


Ky tekst u dërgua nga Pppp
Më Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet