Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Engjujt Nuk Jetojnë Në Tokë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"Cd Iii"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Erdhën disa engjuj të bukur, dukeshin si ti
T'më merrnin mua u thashë ishte e kotë
Një yll më shumë në qiell, një plagë më shumë në tokë
Të morrën, ikën, dhe shkuan në atë botë
E di se të humba, më dhemb, nuk do të qaj
Un do t'këndoj për ty

Të kërkoj nuk të shoh, qielli më thotë:
Engjujt nuk jetojnë në tokë...
...Engjujt nuk jetojnë ne tokë

Thojn se bricjapi dhe demi,
Do të jenë qift ideal si në horoskop
Jeta nuk vazhdon gjithmonë në yje,
Do vij koha që të zbresin në tokë

Pastaj si do t'ja bëj
Si do t'ja bëj kur nuk je ti

Natës i frigohem, por nata më gëzon
Të shof në qiell për mua ti ndriqon
O engjulli im, më thuaj, kur, prap do të takoj

Dua të vdes, por qielli nuk më merrë
Lutem per ty,
Por ai nuk të kthen
Qiellit i takon, e di
"Engjujt nuk jetojnë në tokë"


Ky tekst u dërgua nga ArlinndAkordet:

intro:
G, A, h
G, A, h, F#

Erdhën disa engjuj të bukur, dukeshin si ti
h D A h
T'më merrnin mua u thashë ishte e kotë
G A h
Një yll më shumë në qiell, një plagë më shumë në tokë
h D A h
Të morrën, ikën, dhe shkuan në atë botë
G A h


E di se të humba, më dhemb, nuk do të qaj
G A h f#
Un do t'këndoj për ty
G A h f#

solo:

h,D,A,h,G,A,h x2


Të kërkoj nuk të shoh, qielli më thotë:
G A h f#
Engjujt nuk jetojnë në tokë...
G A h f#

h D e G A h
h D e G A h A e
...Engjujt nuk jetojnë ne tokë
G A h

zgjatje: h, f#


Thojn se bricjapi dhe demi,
h D A h
Do të jenë qift ideal si në horoskop
G A h
Jeta nuk vazhdon gjithmonë në yje,
h D A h
Do vij koha që të zbresin në tokë
G A h


Pastaj si do t'ja bëj
G A h f#
Si do t'ja bëj kur nuk je ti
G A h f#


Natës i frigohem, por nata më gëzon
h D e G A
Të shof në qiell për mua ti ndriqon
h D e G A
O engjulli im, më thuaj, kur, prap do të takoj
h A e e G A h f#


Dua të vdes, por qielli nuk më merrë
h D e G A
Lutem per ty, Por ai nuk të kthen
h D e G A
Qiellit i takon, e di "Engjujt nuk jetojnë në tokë"
h A e e G A h f#

Zgjatja: h F#

Outro:
h, D, A, h, G, A, h x2
h F#

sug:
moli me shkronj t'vogel.
duri me t'madhe.


Më Shumë Këngë Nga 403:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet