Më mbaj mend (për 1 muaj)

4x4
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: rock

4x4 është grup artistësh i njohur. Rok grupi “4X4” ka sjellë versionin e tyre të hitit të vjetër, “Të shtrirë mbi kanape”, të kënduar nga “Gjurmët”. Kënga është pjesë e albumit “Albanika”, ndërsa përpunimin dhe orkestrimin e kanë bërë anëtarët e grupit. Grupi “4X4” është themeluar në vitin 2015 dhe bën muzikë të zhanrit ‘hard rock’. Përbëhet nga Flamur Prapashtica (kitarë), Gëzim Muriqi (bas), Labinot Zogiani (bateri) dhe Ardian Behrami (vokal).

Më datë 3 Korrik 2017, 4x4 publikojnë videoklipin "Te Shtrire Mbi Kanape".

Në vitin 2017, 4x4 publikojnë albumin "Albanika".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

Ardian Behrami

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist