Më mbaj mend (për 1 muaj)

7Me7 - Flutura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Une ty te deshta ne jete
dhe vetem nje jete e kam
dhe sa do qe te jete
ty perhere te kam
mbaje veten per nje kohe e mendo ku do te jesh
cka teshte mbushur koka ty
ta kane bere te tjeret

Duke pritur me koken lart
nuk mund te prek
ke shume ngjyra rreth e qark
prap larg nga une

Dhe sa do qe te kuptoj
dhe sado qe e di cka me bere mu
nuk mund te pajtohem
se te kam humbur dhe ende ty te du

Fluturo ti larg prej meje
afer qiellit larg nga une
harro ngjyren qe e theve
flutur je me ngjyra shume

Dhe sa do qe te kuptoj
dhe sado qe e di cka m’bere mu
nuk mund te pajtohem
se te kam humbur dhe ende ty te du

Fluturo ti larg prej meje
afer qiellit larg nga une
harro ngjyren qe e theve
flutur je me ngjyra shume

Fluturo ti larg prej meje
afer qiellit larg nga une
harro ngjyren qe e theve
flutur je me ngjyra shume


Ky tekst u dërgua nga DonK


Akordet:

e|---------------------------------------------------------------------------|
B|--------0-1-------------0-1-------------0-1--------3-----3--1-0-1----------|
G|------2-----2---------0-----0---------0--------------2---------------------|
D|----2---------2-----2---------2-----0--------0---------0-------------------|
A|-0---------------3-----------------------------2---------------------------|
E|---------------------------------3-----------------------------------------|


e|--1----0----0-0-0------1----0----0-0-0-------------------------------------|
B|--1----0----1-3-1------1----0----1-0-1-------------------------------------|
G|--2----1----2-2-2------2----1----2-2-2-------------------------------------|
D|--3----2----2-2-2------3----2----2-2-2-------------------------------------|
A|--3----2----0-0-0------3----2----0-0-0-------------------------------------|
E|-------0--------------------0----------------------------------------------|

e|---------------------------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------------------------|
G|---------------------------------------------------------------------------|
D|-7-5---7---------------------------2------4------5-----7-------------------| x3
A|-----8---8-7-8-7-5-7-5---7---------0------2------3-----5-------------------|
E|-----------------------8---8-7-3---0-x-x--2-x-x--3-x-x-5-------------------|

heren e tret mahet oktava
e|---------------------------------------------------------------------------|
B|-10-8-6-8-6---6------------------------------------------------------------|
G|------------9---9-7-9-7-5-7-5---5------5~---7~----9~-----------------------|
D|------------------------------9---7~---------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------------|


e|------------------------------------------------------------------------------------|
B|--------------------3-1-0--------------15b17-15-13---------------17b20-17-15--------|
G|-2-0-2--4b5---2-0-2-------2---14-12-14-------------14---14-12-14-------------17-14--|
D|------------------------------------------------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------------------|


---F5 E5 A5 C5----F5 E5 A5 G5/A5
e|---------------------------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------------------------|
G|----------------------------------2--5--7-5--------------------------------|
D|--------------------------------------------7-5-7--------------------------|
A|-3--2--7--10----3--2--7--5/7-----------------------------------------------|
E|-1--0--5--8-----1--0--5--3/5-----------------------------------------------|


F-33211
E-022100
Am-02210
Asus4-022307me7
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


7Me7 - Flutura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flutura".
3. Video është e këngës "Flutura", por nuk këndohet nga 7Me7.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 7me7:


Komente 0