Më mbaj mend (për 1 muaj)

A.D.X - Motra Jone  (Feat. Hamko)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Hamko

25/01/2009

2009-01-25T22:21:54+00:00Motra jone.. yeh..

Refren
Fluturo moter fluturo
fluturo si nje pllumb i
bardh...

Si nje pllumb i bardh...

Vers 1
Yeh yeh yeh
Mesnata afrohet errsira
e tmerrit fillon parja
dominon rrethit dreqit
pushton e lam jetim
neper gjak qarkullon
e infekton krijesa
shpirtnore dhe mendjen
ia trullon skena ndriqon
trupi me rreqethet kur
shoh motren tone qe
fillon ngadal te deshet
e kap hekrin n´dor e
trupin e saj e sjell ritmi
muzikes gjethet ja percjellin
bukuria e trupit per disponim
kujdeset por e zemra e ftyra
saj nuk i buzqesh e verbuar
nga reflektimi hutuar e vret
shikimi rrethuar mga djallimi
ftyres saj i hup shkelqimi bukuri
e zbehur (o zot) nga pikllimi e
trupit saj te zhveshur i mungon
burrnimi N´zemer e plagosur
penduar dhe e brengosur
shpresa e varrosur ne kete
bote te burgosur.........

Refren
Fluturo moter fluturo
fluturo si nje pllumb i
bardh...
Qlirohu ti nga ky kafaz..(2x)

Vers 2 mc RIFI
Kur hena rrezon ne yjet e
galaktsis shkelqimi saj ngjall
antin e perditshmeris e zbehur
hapt dhe del jasht nga dera thu
si rrite flokt i shkojn nga era
rruges ia njek dhe i sjell shoqeri
motres ton i lexohet dhimbje ne
sy flladi nates ftyren leht ja ledhaton
ftohtsia ka i njejta kapituri fillon 7 net
ne jav trupi saj shfrytzohet shum
eshtjen e tjerve e vet sakrifikohet
si naten pa shprejtsis keqperdoret
fizikisht e detyruar dhunshem
shitet trup prisht motra jone...

Refren
Fluturo moter fluturo
fluturo si nje pllumb i
bardh...
Qlirohu ti nga ky kafaz..(2x)

12 janar 2008
3 shqiptar konsiderohen si
persona kyq te rrjetit
nderkombtare 1 gjykat
ne belgjik ka denuar
3 shqiptar me burgim per
trafikim njerzor mes Moldavis
shqipris italis dhe belgjikes
3 persona jan denuar me
7 vjet burgim deshmitar ishte
edhe nje shqiptare ajo tha se
ishte detyruar per prostitucion....

Vers 3 Hamko
Motra jone hiq me pak se
sherbtor viktim nmesin e
tregtis ilegal njerzor e
robruar nga errsira e botes
larg vendlindjes metropoloet
e evropes dikur goc e lumtur
goc hyjnore motra jon shqiptare
e shet trupin per pare e
shemtuar ftyra saj me si
lulzon motra jon viktim
prostitucion a thu sa i
pa shpirt ti duhet te jesh
ta shkatrrosh nje jet aspak
dhimbje mos ndjesh kur nje
trup i shejt ma pak se t´hollat
vlen mvjen turp per njerzt tim
qe flasin gjuhen tim...

Refren
Fluturo moter fluturo
fluturo si nje pllumb i
bardh...
Qlirohu ti nga ky kafaz..(2x)


Ky tekst u dërgua nga Besfort Shaqiri Terpezalia.....
Më Shumë Këngë Nga A.D.X:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet