Dua Te Them

dua te them se je bota ime
dhe une te dua
dua te them se mos u largo
nuk mund te rri dot
dua te them se jeta ime eshte e jotja
te dashuroj
por vetem nje gje nuk dua
te ma shash atdheun tim te gjore

- poezi nga Abdullah Thaqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  9