Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Jeta

Sa enderra qe u shuan
Ca fjale qe i them
Nje shprese iki diku larg
E tash s'mund ta kthej

Gjitheçka ecte mire para meje
Shihja driten me sy
Drite qe qenka zhdukur
Prej shume kohe prej neve

Tash po flas me veten
Po bisedoj me veten
Pse erdhem ne kete jete?
Apo kush jemi ne ne te vertete

Tek flas me veten ahikoj lart qiellin
Enderrat madheshtore iken
Ma bene pa ngjyre
edhe diellin

Valle kjo jete e mistershme
Sa e madhe te jete?
Çdo here kurthe
Ç'eshte kho jete
ne te vertete?

Eshte thesar i se kaluares tone
Gjithecka qe shkruajtem me dore
Mos u dorezo kurre
Ke shprese edhe pak vite muaj apo ore...

- poezi nga Abdullah Thaqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  14

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet