Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adalena Seferi
  • Vendlindja:
  • Tepelene 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Shkurt 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43
Këndon kryesisht: pop

Adalena Seferi është këngëtare e njohur. Adalena Seferi, njohur me emrin e artit Lena, eshte nje kengetare e re e cila po debuton fuqishem ne tregun muzikor shqiptar. Kontakti i saj me muziken nis ne moshen 17 vjecare ku ajo largohet nga qyteti i saj i lindjes Tepelena per ne Tirane.Fillimet e saj me muziken live nuk kane qene aspakt te lehta,por Adalena ka arritur qe te veteshkollohet, ne menyren me t mire te mundshme. Brenda pak kohesh ka arritur tek kete sukses gjithashtu te jete nje nga kryeqendrat e muzikes LIVE ne Diaspore.

Ne vitin 2010 Adalena merr pjese ne talentshow: "Albania's got talent".

Ne 19 maj 2011 sjell dy projekte te shkruara nga Adalena dhe me muzik nga Lil Ami, perkatesisht kenget: "Nuk mundem" dhe "Stacioni i jetes".

Ne vitin 2012 sjell projektin "Ne te dy" (kenge kushtuar babait te saj), realizuar nga Alban Arifi serish me tekst realizuar nga kengetarja.

Ne 19 shkurt 2015 sjell kengen : "Genjeshtar" me muzike te Marsel Gunges, tekst te 2Step dhe me nje klip realizuar nga Gold Production.

Ne 1 Tetor 2017 merr pjese ne Kenga Magjike me kengen "S'je njeri". Muzika nga Irkenc Hyka, teksti nga vete ajo dhe mix nga Dj Jojo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Eliosshuli  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet