A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Berisha

Sa Larg Je ➡ Quanta Distanza

 Shqip ➡  Italisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Anny


Sa Larg Je

T'jesh i pari nuk te ndali,
jam e shtrejt asgje nuk fali
por me ty e gjej nje arsye,
mos u sill me t'njejtin vend
le t'mbaroj me happy end
edhe pa ty kjo nate mundet me u kry.

Si qdo nate njejt,
si qdo nate njejt me veshtron
si qdo nate njejt,
si qdo nate njejt me kerkon
Ti se pari mu afron
nuk mjafton kur me shikon,
i njejti je...

REF 2x:
Sa larg je, sa larg je
pran meje ti nuk je
qdo nate njejt, qdo nate njejt
s'tregon ndjenjen qe e ke.

T'jesh i pari nuk te ndali,
jam e shtrejt asgje nuk fali
por me ty e gjej nje arsye,
mos u sill me t'njejtin vend
le t'mbaroj me happy end
edhe pa ty kjo nate mundet me u kry.

Si qdo nate njejt,
si qdo nate njejt me veshtron
si qdo nate njejt,
si qdo nate njejt me kerkon
Ti se pari mu afron
nuk mjafton kur me shikon,
i njejti je...

REF 2x:
Sa larg je, sa larg je
pran meje ti nuk je
qdo nate njejt, qdo nate njejt
s'tregon ndjenjen qe e ke.


Quanta Distanza

se fossi stato il primo non t'avrei lasciato
sono preziosa nulla do' per scontato
ma con te posso trovare una pretesa
non girarmi attorno
lascia finire a lieto fine
in assenza di te la notte finisce lo stesso
la solita sera
la solita sera mi guardi
la solita sera la solita sera mi cerchi
innanzitutto avvicinati a me
non basta solo guardarmi
sei sempre lo stesso
quanta distanza quanta distanza
non sei accanto a me
la solita sera la solita sera
non dimostri nessun sentimento
quanta distanza quanta distanza
non sei accanto a me
la solita sera la solita sera
non dimostri nessun sentimento
se fossi stato il primo non t'avrei lasciato
sono preziosa nulla do' per scontato
ma con te posso trovare una pretesa
non girarmi attorno
lascia finire a lieto fine
in assenza di te la notte finisce lo stesso
la solita sera
la solita sera mi guardi
la solita sera la solita sera mi cerchi
innanzitutto avvicinati a me
non basta solo guardarmi
sei sempre lo stesso
quanta distanza quanta distanza
non sei accanto a me
la solita sera la solita sera
non dimostri nessun sentimento
quanta distanza quanta distanza
non sei accanto a me
la solita sera la solita sera
non dimostri nessun sentimento
eh eh eh
eh eh eh
ah ah ah uh
bumbacla
quanta distanza quanta distanza
non sei accanto a me
la solita sera la solita sera
non dimostri nessun sentimento
quanta distanza quanta distanza
non sei accanto a me
la solita sera la solita sera
non dimostri nessun sentimento

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019