Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Adelina Berisha - Oj Hane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Hane".
3. Video është e këngës "Oj Hane", por nuk këndohet nga Adelina Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Adelina Berisha - Oj Hane Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/05/2018

2018-05-21T16:06:05+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Hane" kënduar nga Adelina Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 22 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
22

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muharrem Qena - Oj Hane

Oj hane duku n'kët natë
M'shoqno në vetmi se të gjithë më kan lan
O zemra me rënkon për dashuni që ma s'kam
M'shoqno në vetmi se të gjithë më kan lan
O zemra me rënkon për dashuni që ma s'kam

Duku oj hanë edhe shkëlqe,vetmitare si une je
Unë ri me kangë e ti me dritë
O ndjenjat tona i kan grabit
Unë ri me kangë e ti me dritë
O ndjenjat tona i kan grabit

Oj hane,oj kangë,oj nat,i vetëm un jam

Por nata mbështjellë vetëm gjithësinë
Askund nuk shkëndin ndoj yll me m'shoqnu
M`kan lan e m`kan braktis që m'kan dashunu
Askund nuk shkëndin ndoj yll mem shoqnu
M`kan lan e m`kan braktis që m`kan dashunu

Hana mshifet o lart mbi re
Vetëm kanga mu më njeh
x2
Un' i vetmum me brenga t'mdha
Shkoj n'harrese sot si cdo gja

Oj hanë,oj kangë,oj natë,oj nanë
I vetem unë jam.

Antigona Qena - Oj Hane

Oj hanë duku n`këtë natë
M`shoqno në këtë vetmi se të gjithë m`kanë lanë
O zemra më rënkon për dashuni që ma s`kam
M`shoqno në këtë vetmi se të gjithë m`kanë lanë
O zemra më rënkon për dashuni që ma s`kam

Duku oj hanë e shkëlqe vetmitare si une je
Unë rri me kangë ti me dritë
O ndjenjat tona i kanë grabitë
Unë rri me kangë e ti me dritë
O zemrat tona i kanë grabitë

Por nata mbështjellë vetëm gjithësinë
Askund nuk shkëndinë ndoj yll me m'shoqnu
M`kanë lanë e m`kanë braktisë që i kam dashunu
Askund nuk shkendinë ndoj yll me m'shoqnu
M`kanë lanë e m`kanë braktisë që m`kanë dashunu

Hana mshifet o nalt nën re
Vetmitare si une je
Unë rri me kangë e ti me dritë
O ndjenjat tona i kanë grabitë
Unë rri me kangë e ti me dritë
O zemrat tona i kanë grabitë

Oj hanë, oj natë, oj kangë e vetmume unë jam.
Më Shumë Këngë Nga Adelina Berisha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë