Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Adelina Berisha - Shokut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/05/2018

2018-05-22T18:07:17


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shokut" kënduar nga Adelina Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fulzan-G - Shokut

REFRENI:

HEY O SHOKU JEM SHOKU ZEMRES TEMM
FALJE PO TKERKOJ SE SHUM O KA MDHEM
E DI SE BONA MEN KAQ SHPEJT QE NDRYSHOJ
PO TI JETO JETEN E TMIRAT SHIJOJ

`REPTURA 1

RRUGES PER NE SHKOLL ME NI QANT PER DORE
TE MBUSHUR ME LIBRAEDHE ME FLETOREEEEEE
TU SHKU NSHKOLL FILLOREUN ME SHOKUN TEM
TU BO LLAF PER MESIME KJO U KON JETA JEM

PA MUNGU AS NI DIT GJITHMON NRRESHT I PARI
I NJOHUR ME NI NOFK SI DJAL VULLNETARiiiii
I GATSHEM PER MESIMEI GATSHEM PER NE SHKOLL
JO S'DITA PER MU LODH KY O SEN QE KA NDODH

MU ME SHOKUN TEM QE SA'HER ME TO KESH
SABAHI NA ZIKEEE TU MSUU NEVEEE SHPEESH
KEJT SHKOJSHIN MIRE QDO SEN KISHTE VLER`ey
SIDOMOS SHKOLLAAA EHH PUSHIMMI NEE VEER

TU LUJT N'MAHALL FUTBOLL E BASKETTT
I MLEDHUN ME SHOQNI TU SHIJU REALITETTT
UN KADAL HINA NPUBURTET E MA I FORT U NISHAAA
SE PESQET QE I KISHA MU SHENDRRUN NE NISHAAAA

`REPTURA 2

E RRITA MENEN SHPEJT SHOKUN LASH MAS DORE
KREJT KLASEN TEMEDHEE SHKOLLEN FILLOREEE
ARMIK PER FLETORE MHUPI KREJTT VULLNETTI
MERDH DIQKA E FORT DIQKA SIKUR LLOJJ REPII

DIQKA QE M'NDRYSHOJE DIQKA QE M'PUSHTOJ
TASHN'DRRUNEN KEJT SENET E SOSHT MO NISOJ
SE BARI TU SMOOKITE FREESTYLE TU REPIT
FLORENTI U TRETDUL NI FULZAN HIQ PA PRIT

CDO NAT TU SHETIT ME KERRE E HAVERAAA
FEMNA NTANA ANTTE PLOT SHOK GANGSTERA
APET QAJ NJEJTI APET QATO MENN
JA NISA LSHOVA DEMO PO NGOHET ZONIII JEM

INXHIZOJ DY-TRI KANG PRITEN MIR A PE SHEH
PO ME ZEMER T'THYME SHOKU JEM MO SPOM NJE`hey
SHOK MPATE DERI DJE A PO NIN O SHOKU JETESS
TASH UNE JOM TJETER SMUJ ME DAL PREJ VETVETES

Teuta Selimi - Shokut

Pse çdo gjë qe ish e imja i falet asaj .
Nuk ka merita ska drejtësi
edhe unazën edhe mbiemrin e tij..
le ta mbaj bashk si një trofe për tradhëti.
Në dasmën e tyre sonte do të ngrenë dolli
ata që na vunë kurtha e gracka..
A ishin kta deri dje miqtë e mi
Sot më mirë po i njoh..
Po i shoh pa maska .

Reff:
Miqtë e mi Shoqni..
Të gjithë e keni dit sa shumë e deshta..
Shoqni..
Mi keni mbajt gjërat e fshehta
kur e kuptuat pse nuk më treguat..
se më tradhtoj ai
Shoqni paskët qenë veq shokt e ti..
Shoqni..
Të gjithë e keni dit sa shumë e deshta..
Shoqni..
Mi keni mbajt gjërat e fshehta
kur e kuptuat pse nuk më treguat..
se më tradhtoj ai
Shoqni paskët qenë veq shokt e ti..
Shokt e ti.. e hasmit e mi .

Reff:
Miqtë e mi Shoqni..
Të gjithë e keni dit sa shumë e deshta..
Shoqni..
Mi keni mbajt gjërat e fshehta
kur e kuptuat pse nuk më treguat..
se më tradhtoj ai
Shoqni paskët qenë veq shokt e ti..
Shoqni..
Të gjithë e keni dit sa shumë e deshta..
Shoqni..
Mi keni mbajt gjërat e fshehta
kur e kuptuat pse nuk më treguat..
se më tradhtoj ai
Shoqni paskët qenë veq shokt e ti..
Shokt e ti.. e hasmit e mi .

Muharrem Qena - Shokut

Shumë kangë në botë janë thanë
shumë kangë për dashni janë

por une kete këndoj
për ni shok qe e kam pasë
i cili mgjindet larg.x2

Mjaft larg n Anadolli
me prind n´vend t´huj ka shku

dhe un sa herë lagjës kalojë
nuk mundem pa u pikllu.x2

Në letra ai gjithmonë
pytje mbas pytjeve rreshton

Po shoktë si janë?
O qka banë filani ?
O lagjen si e kam?x2

Mjaft larg n Anadolli
me prind n´vend t´huj ka shkuu

dhe un sa herë lagjës kalojë
nuk mundem pa u pikllu.x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Adelina Berisha:

Më Shumë...