Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  806
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Adelina Ismaili është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adelina Ismaili eshte femija i pare i prinderve Rexhep dhe Mona Ismaili, babai inxhinier teknologjie dhe nena bibliotekiste me profesion. Nena e saj, znj. Mona ka punuar gjithashtu dhe ne Fakultetin Filozofik ne Prishtinë si këshilltare. Me vone, pas largimit nga puna prej regjimit serb i cili u instalua atebote ne Kosove, vazhdon profesionin si Menaxhere Zyrtare e e Adelina dhe Zanfina Ismaili. Adelina Ismaili ka dy motra, Ema dhe Zanfina Ismajl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Zanfinës

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

60 🔥Best Of Adelina Ismaili (2010)

Diva (Feniks) (2008)

Mbretëreshë E Robëreshë (2005)

The Best Of Adelina (2003)

Top Hitet (2002)

Prej Fillimit... (2002)

S'jam Sex Bombë (2000)

100% Zeshkane (1996)

Fore (1995)

Ne Jemi Bukuria E Atdheut (1993)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

7
4
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Soni Malaj

Bleona Qereti

Anjeza Branka

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Rozana Radi

Alberie Hadergjonaj

Tags: Adelina Ismajli, Adelina Ismaili, Adelina Ismajili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet