Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adelina Ismaili - Kaos I Yti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaos I Yti".
3. Video është e këngës "Kaos I Yti", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adelina Ismaili - Kaos I Yti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika & Teksti:

Mc Beka

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Këngë e albumit:

"Mbretëreshë E Robëreshë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00E helmueshme kur t'më prekin mua
mendojn se me shpirt unë i dua
e lehtë, si të tjerat dojn
në fund në humnerë mbarojnë.

E mashtrueshme, pabesueshme
si mirazh jam, helm në gjak kam.

Ref:
Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Shpirtin tim askush se pushtoi
zemrën time askush se lëndoi
të lënduar duan me m'harru
por jam plagë që s'mundet me u shëru.

E mashtueshme,pabesueshme
si mirazh jam,helm në gjak kam

Ref:
Jam mashtu'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë per meshkuj jam.jaaam

Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Un tash jam një simbol fatal
në jetë jam kaotike, s'mund ta ndal
kaosin që e linde, e shkove
borxhin do ta kthej, edhe pse harrove!

E mashtrueshme,pabesueshme
si mirazh jam,helm në gjak kam

Ref:
Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam...
...

Muzika: Mc Beka
Teksti: Mc Beka
Orkestrimi: Florent Boshnjaku

Ky tekst u dërgua nga Abi
Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë