Adelina Morina Kryeziu
Adelina Morina Kryeziu
Adelina Morina Kryeziu
  • Vendlindja:
  • Suharekë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Adelina Morina Kryeziu është këngëtare. Më datë 25 Tetor 2012, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "E Mbyllur Jam Në Vetmi".

Më datë 1 Janar 2018, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "Digjem Per Ty". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 30 Korrik 2020, Adelina Morina Kryeziu publikon videoklipin "Babë E Nanë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 30 Mars 2023, Adelina Kryeziu & Xheza publikojnë videoklipin "Kjo Dashni Dhurat Prej Zoti". Muzika e këngës u punua nga Bekim Malsia, ndërsa teksti u shkrua nga Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga MProduction, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bekim Malsia.

Më datë 13 Shtator 2023, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "Moj Dashni", në bashkëpunim me Rebel Trimz & Rebel Gimz.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0