Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Tahiri - Ëndërr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ëndërr" kënduar nga Adelina Tahiri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adolf - Ëndërr

Thjesht lodhem e lodhem
hap sytë dhe i mbyll
me ndjenjë kujtoj kohën
kur të kisha ty

Strukem i tëri
nën ktë çati
me trikon tënde
që e mbaj permbi

Se cdo hap që unë hedh
copëza mendimesh për ty më sjell
dhe më s'dua të vazhdoj
pa ty jam i tëri bosh

[REF.:]
Sa dua të vrapoj
drejt teje të shkoj
ky është thjesht një iluzion
e di mir,gjitchka mbaroi
Ëndërr,ëndërroj
Ëndërr,ëndërroj
Ëndërr,ëndërroj
Endërr

I ngecur pa frymë
me ty si vegim
është vetëm zhgënjim
nuk ka më kthim

Se çdo hap që unë hedh
copëza mendimesh për ty më sjell
dhe më s'dua të vazhdoj
pa ty jam i tëri bosh

[REF.:]
Sa dua të vrapoj
drejt teje të shkoj
ky është thjesht një iluzion
e di mir,gjitchka mbaroi
Ëndërr,ëndërroj
Ëndërr,ëndërroj
Ëndërr,ëndërroj
Endërr

Marjana Begu - Ëndërr

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj endrrat te ketij qyteti
te qytetit ku jam
A m'beson?
unë i thërras në argëtim

Ref.:
Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Ndonëse jam ndjerë e vetmuar
ne atdhe kam deshirë për të takuar
A m'beson? A m'beson?
Une te therras ne argetim

Ref. x2:
Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Agron Berisha - Ëndërr

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj un endrrat, e ktij qyteti
te qytetit ku jetoj
a m'beson
unë i thërras, n'argëtim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Ndonëse Jam ndjerë, i vetmuar
ne atdhe kam deshirë, për të takuar
a m'beson, a m'beson
Une Te Therras, n'argetim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Enderr, o Enderr
dëshiren, ti qoja asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Se une nje dite do te kthehem ne atdhe...


Publikimi: 01/12/2004
Festivali: Ylberi 2004Më Shumë Këngë Nga Adelina Tahiri:


Komente 0


Adelina Tahiri - Ëndërr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndërr".
3. Video është e këngës "Ëndërr", por nuk këndohet nga Adelina Tahiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.