Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Fati I Shqiptarit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

Këngë e Albumit:

Dy Zogj T Malit


Fati i Shqiptarit nga kush qenka shkrue
ne ket kohe moderne me mbet i coptuem
e nga perendia, apo nga mbretnite
me nai marre FLAMURIN, me nai marre LIRITE (2)

Bashkimi Kombetar ohh
asht detyre per ne
ku do t'rroje Shqiptari
e t'jetoj mbi dhe

Ngrihuni ne kam ohh
populli me miliona
se vet do vendosim
ne per fatet tona

Jo nga perendia
kurre nuk e besoj
por asht nje kulqeder
qe ne na copton

Koha i ka ardh oh
asaj me i kallxue
se SHQIPTARET munden
dhe kane me u BASHKUE (2)

Bashkimi Kombetar ohh
asht detyre per ne
ku do t'rroje Shqiptari
e t'jetoj mbi dhe

Ngrihuni ne kam ohh
populli me miliona
se vet do t'vendosim
ne per fatet tona (2)

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017