Audio

Adem Ramadani - Fati I Shqiptarit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/12/2012

2012-12-29T23:07:16

Këngë e albumit:

"Dy Zogj T Malit"
Fati i Shqiptarit nga kush qenka shkrue
ne ket kohe moderne me mbet i coptuem
e nga perendia, apo nga mbretnite
me nai marre FLAMURIN, me nai marre LIRITE (2)

Bashkimi Kombetar ohh
asht detyre per ne
ku do t'rroje Shqiptari
e t'jetoj mbi dhe

Ngrihuni ne kam ohh
populli me miliona
se vet do vendosim
ne per fatet tona

Jo nga perendia
kurre nuk e besoj
por asht nje kulqeder
qe ne na copton

Koha i ka ardh oh
asaj me i kallxue
se SHQIPTARET munden
dhe kane me u BASHKUE (2)

Bashkimi Kombetar ohh
asht detyre per ne
ku do t'rroje Shqiptari
e t'jetoj mbi dhe

Ngrihuni ne kam ohh
populli me miliona
se vet do t'vendosim
ne per fatet tona (2)


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...