Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Vdekja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  124

U shtangen dy syte e mi
krejt po me pyesin cfare kam pa
erdh meleku more vella
mue shpirtin me ma marr

Gjithe familja jane tubu
shehadet bijn me me kujtu
me thote shejtani me m'mashtru
thuj ska Zot se ke me shpetu

Mu trash gjuha e mu tha
trupi akull mu ka ba
fryma e fundit tash po me del
syte e mi mbeten qel

Nisen femijet krejt me qa
erdhen miqte prej larg me m'pa
trupin tem fillun me e la
tash xhenaze mua me kan ba

Kur po mbeshtjellin me qefin
dale nga dale ne tabut po me shtin
kur me percollen prej shtepise
ma shume vaji ja ka nise

Per mu ka ardh shume xhemat
per mbi supe jan tu me mbajt
rend rend saffat jane rreshtu
namazin me ma fal mua

Krejt per mua po bejn duaa
e hallall jane tu ma ba
tash te varri mua me kan shti
e po mbulojne me dhe permbi

Siklet te madh tash jam qellu
filloj varri me me shtrengu
ehh ky vend eshte shume i zi
kerkah drite spo mun me hi

Dy melek para me kan dale
ja kane nise po mbojne sual
me thane çke ber per dinin tand
e spo muj xhevap me u dhene


Ky tekst u dërgua nga  NehatAdem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005


Adem Ramadani - Vdekja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdekja".
3. Video është e këngës "Vdekja", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

21

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 11