Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adem Ramadani - Po Therret Pasha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Therret Pasha".
3. Video është e këngës "Po Therret Pasha", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Po Therret Pasha  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dy Zogj T Malit"

Komente

Asnjë Koment

17/01/2013

2013-01-17T13:12:26+00:00O po thrret pasha o more boshnjak
e kam menen ty met ba qerak
Du met quee nee gjakunvaas
Gjakunvas o mej ba derbie
Qe 3 vjet jo spagujn vergie
Aj boshnjaku oh ne kam nav que
Fill ne gjaqe ooh koka shkue
Murat Gjati oh koka qellue
Tungjatjeta oh more murate
Za kush asht o ktu kogjobashe
Per zapti oh mem gjet konakee
Edhe mrena mema qu ker ahtee
Mem qit pite oh edhe mjalte
Fiks naj ban oh permi sahate
Jav dhash besen oh jav mar grate
Qy qa thojke oh qaj murate
Tungjatjeta oh more boshnjake
Jem qellue oh njerz te ngrate
buk me kryp oh shpijaat me kashte
Per zapti ko met gjet konake
Edhe mrena do ta qoj ket ahtee
Dot qes pite o more edhe mjalte
Kqyr qa bani o more qaj murati
n'Shpin ju gjujt oh more qatij ahti
Dhe qe besa oh more per 1 nate
I kerkoj oh Llap e Gollake
A ka djal qe ma fal sabahin
T'vjen me mu ta rrethojm boshnjakun
A n'7 gjaqe po naj lyp niqahin
LLap Gollak oh more jan tubue
thojn boshnjakun e kan rrethue
kur po del boshnjku ne deree
500 pushk ju shprazen mejhere
ban boshnjaku ohh kuku per muee
a osht njet sot un per me pshtuee
tkisha pas oh ni plis te bardhe
kisha ik oh more per qat malee
nshta thojne oh qe jam qobanee
luft e rrept aty nau maruee
krejt zaptija ju paskan faruee
veq boshnjaku gjall koka pshtuee
drejt te pasha boshnjaki ka shkuee
pe vet pasha ku mi le zaptinee
oo i lash n gjaqe pe mledh verginee
pe vet pasha ku mi le pishtolet
oj lash ngjaqe ohh mej njek vorret
pe vet pasha ku e le ti ahtin
ooo ani sish per muuee ish kan more per muraaatiinneeee


Ky tekst u dërgua nga Qendrim Haxha
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet