Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adem Ramadani - Kenga E Boshnjakut

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Boshnjakut".
3. Video është e këngës "Kenga E Boshnjakut", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Kenga E Boshnjakut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente

Asnjë Koment

29/12/2012

2012-12-29T22:04:34+00:00O Po thrret pasha oh more Boshnjak
e kam menjen ty met ba qerak

Du met cue ne gjakun vas
N'gjakun vas oh mej ba terlie
qe tre vjet jo s'pagujn vergie

Ai Boshnjaku oh n'kam nau cue
fill ne gjaqe oh koka shkue

Mure at gjakun oh kuka qellue
Tungjatjeta oh more Murate

Zo kush asht oh k'tu kogjobashe
per zapti oh mem gjet konake

Edhe mrena mema cu ket ate
meme qit pite oh edhe mjalte

Kqyr snai bane oh per ni sahate
jau dhash besen jau kam marre grate

Kqyr c'ka thojke oh more qai Murate
tungjatjeta oh more Boshnjake

Jem qellue oh more njerze te ngrate
buke me kryp oh shpijat me kashte

Per zapti kam met gjet konake
edhe mrena do ta coj ket ate

Dot qes pite more edhe mjalte
kqyr cka bani oh qai Murati

N'shpine ju l'cu bese qati ati
vet qebesa oh per ni nate

I kerkoj oh llape e gollake
a ka djale qe ma fal sabahin

T'vjen me mue ta rrethojm Boshnjakun
asht ne gjaqe po naj lym nicahin

Llap gollake oh jane tubue
shkojn Boshnjakun e kan rrethue

Kur po del Boshnjaku ne dere
500 pushke ju sh'prazen mei here

Ban Boshnjaku oh kuku per mue
a asht njet sot une per me pshtue

T'kisha pas oh ni plis te bardhe
kisha ike oh per qat male

Noshta thojn oh se jam cobane
lufte e rrept aty nau marue

Krejt zaptia ju paskan farue
vec Boshnjaku gjalle koka pshtue

Drejt te Pasha Boshnjaki a shkue
Pe vet Pasha ku mi le zaptine

Oj lash n'gjaqe mei mledh vergine
Pe vet Pasha ku mi le kishtolet

I lash n'gjaqe oh mei mbjel vorret
Pe vet Pasha ku e le ti Atin

Ohhhhh, Ani s'ish per mue
Ishkane MORE PER MURATIN.


Ky tekst u dërgua nga Afrim
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet