Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Aman Aman Me Det Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

(Strofa 1)
Po jau knoj aj ni kange n´ujdi
per Shqiptaret hajde gurbetli
se ktu te na jeta shum e vshtire
aa shkum n´evrop per me gjet ma mire

se ktu te na jeta shum e vshtire
aa shkum n´evrop per me gjet ma mire

(Refreni)
Aman aman medet
qysh e lypa e kam gjet
m´shkun paret per ni bank
tuj nreq letrat me gjermank (2)

(Strofa 2)
Qikjo punë valla u ba gat
tuj ba fjakë aj me avokat
ah me pas dite se qikjokja m´gjan
e rrisha n´shpi s´kisha lujt ni kam

ah me pas dite se qikjokja m´gjan
e rrisha n´shpi s´kisha lujt ni kam

(Refreni) (2)

Gjermania oh mor vllazen
nuk a si perpara (2)
E kti gurbetit aman
tybe i hupt fara (2)

Kush po e lypka venin e vet
ate po e majka buka e vet (2)


Ky tekst u dërgua nga XIMI

Adem Ramadani - Aman Aman Me Det
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aman Aman Me Det".
3. Video është e këngës "Aman Aman Me Det", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0