Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adem Ramadani - Biseda Me Nefsin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Këngë e Albumit:

Kjo Dynja Si Bora Ne Diell


1)E mbylla deren dhe u vetmova,
e thirra nefsin dhe e qortova,
e i kujtova t'bamat e mia,
si m'kaloj jeta,si m'shkoj rinia
e i thash vetes pse po vonohesh
koha kalon e ti spo pendohesh,pse je larg Zotit,
kush eshte shkaktar,
Ai esht i urte e eshte bujar

2)As nje arsye jo nuk e gjeta,
ilaq per zemren veq e VERTETA,
sme mbeti tjeter e u dorzova,
e ula koken e u turprova
E i thash vetes pse po vonohesh
koha kalon e ti spo pendohesh,
pse je larg Zotit,
kush eshte shkaktar,
Ai esht i urte e eshte bujar(2x)


Ky tekst u dërgua nga Xhevdet Maloku


teksteshqip.com © 2007 - 2017