Audio

Top 200

Adem Ramadani - Ja Rabi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kjo Dynja Si Bora Ne Diell"
ja RABI te lusim te tan me na shpetu
me rahmetin tan
jem zaif do insan ALLAH veq ty bes na
tkena zan
jem zaif do insan ALLAH veq ty bes na
tkena zan

ti ja RABI ki shume kudret
hem azap dhe rahmet
ti ja RABI ki shume kudret
hem azap dhe rahmet

ntok e nqjell qka ka i di krejt ALLAH
qka tpunojsh kerkan se vet
ntok e nqjell qka ka i di krejt ALLAH
qka tpunojsh kerkan se vet

gjithqka ka sen kudret tan
fjalt e tua jan nkuran
gjithqka ka sen kudret tan
fjalt e tua jan nkuran

qe ke fol me tdashnin tan ALLAH
lumi ai qe bes tka zan
qe ke fol me tdashnin tan ALLAH
lumi ai qe bes tka zan

e melaqet qe i ke fal
nuk jan qik as nuk jan djal
e melaqet qe i ke fal
nuk jan qik as nuk jan djal
gjuna sbojn as spin as han ALLAH
veq ibaded bajn pa nal

pejgambert ti qka i ke qu
te tanve ju kem besu
pejgambert ti qka i ke qu
te tanve ju kem besu

veq na jem insan te ngrat ALLAH
ymyt kem na bajn shefat
veq na jem insan te ngrat ALLAH
ymyt kem na bajn shefat

e ndynja qysh kemi ardh
masi tvdesim kemi me u ngjall
e ndynja qysh kemi ardh
masi tvdesim kemi me u ngjall

narasat nmejdan me dal ALLAH
tlutem ZOT ti me na fal....
narasat nmejdan me dal ALLAH
tlutem ZOT ti me na fal....


Ky tekst u dërgua nga  ommerihack
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...