Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adem Ramadani - Stacioni I Dynjas

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Stacioni I Dynjas".
3. Video është e këngës "Stacioni I Dynjas", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Stacioni I Dynjas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

Komente

Asnjë Koment

26/05/2010

2010-05-25T23:28:20+00:00Gjuromva pas luturis
Lypa n'Ttok e lypa Ndet
nuk lash vend pa e kerku
lumturi nket bot skam gjet
me ne fund e kam kuptu
se dujnaja qenka bosh
jo nuk vlen per to me dhan
as 1 lir e as 1 grosh
jo nuk vlen per to me dhan
as 1 lir e as 1 grosh

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jet eshte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Te mjafton ty nje kafshat
o Rob i dinarit tan
Pse bohesh aq dor shtrengum
a e din se krejt ke me i lan
Pse bohesh aq dor shtrengum
a e din se krejt ke me i lan
Shfrytezo kohen ne rini se se din a bohesh plak
kush eshte ai qe te dha liri
e smerzitesh ti as pak
kush eshte ai qe te dha liri
e smerzitesh ti as pak

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jet eshte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Dhe qdo dit Vjen dit e re
e therret leshon nje zë
ke kujdes thot o njeri
Tash po shkoj e kurr svi me
Ke kujdes thot o njeri
tash po shkoj e kurr svi me
mir a keq qka ke punu
te gjitha un i shenoj
para ZOTIT ke me u taku
librin tend
kur ta shpaloj
para ZOTIT ke me u taku
librin tend
kur ta shpaloj

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jetedhte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Mos gabo ti e me than
hajt se ka koh jam i ri
egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi

egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi

egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi


Ky tekst u dërgua nga Antigona Vrajolli
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet