Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pelegrin I Paqes

ME THONJ MACEJE TE EGER
DO TA QJERR UNIFORMEN KAMUFLAZH
TE SINQERITETIT PLAK.
ME PROZHEKTOR DO TA VERBOJ
NEPER ERRSIRE DHE NEPER FRIKE
GJERSA TE VDES, PER CDO DITE.

SI MAGME E DESHPERUAR
DO TE VUAJ, POR DOA TA DJEG.
SI REPLIKE E PANEVOJSHME
SI DESHMI E PAKERKUSR
SI PROCESION I VONUAR ME RITEM TAMBURI
NGA MAJE MINAREJE A PATKUS KALI
GJERSA TE ME MARRE VARRI.

- poezi nga Adenis Beka


- U dërgua nga Adenis Beka -

Nuk ka akoma asnjë votëMë shumë nga Adenis Beka


Komente mbi këtë krijim