Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Ngulmetar Drejt Pavaresise

ME NGULM NE ZHEGUN E LUFTES
JE NISUR TE KORRESH FARE
FRESKIA PERNDJEKUR NDER SKUTA
BLERIMI KUDO ESHTE THARE.

DHE ZHEGU THERRET ME ZHURIME
KERKO, KERKO, SHTEGTAR
NDER KEMBE DJEGIE , PERCILLME
TI MBETE PERJETE NGULMETAR.

BRAKTIS GJINKALLA KORACEN
TE PLASUR NE TRUNG DJEGATAR
POR JO KOSOVARI LIRINE
AJO S'ESHTE KORACE, POR FARE.

- poezi nga Adenis Beka


- Poezia u dërgua nga Adenis Beka -

Nuk ka akoma asnjë votëMë shumë nga Adenis Beka


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet