Live Video

Adhurim Deari - Sonte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/09/2012

2012-09-17T12:09:03

Teksti:

Venera Lumani

Muzika & Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012
-Sonte asgje tjeter nuk do doja,
pos buzet, floket e tu qe ti ledhatoj.

-SONTE vetem i vetem do te pi per ty,
buzet zjarr e shpirti digjet flak.
aromen tende ndjej edhe pse je larg,

prandaj SONTE vetem do te pi,
do te pi per ne te dy,
freskohem te te shoh ne sy ,
te them qe smundem dot pa ty,
me mungon sonte malli yt,

-Sonte per ne te dy, te dy.-

-nata sonte durimin ma vret.
eshte gje shpirti dhe un rri vetem te pret,
jam fort, fort i jap vetes shpres ,

-vjen momenti qe ty te takoj,
boten te ta fal, doo te ndaloj,
asnjeheer , joo ty nuk te leshoj .

-do te pi per ne te dy ,
freskohem te te shoh ne sy .
te them se smundem dot pa ty .
me mungon sonte malli yt ,

-Sonte per ne te dy,-

-freskohem te te shoh ne sy ,
te them se smundem dot pa ty ,
me mungon sonte malli yt,

-Sonte per ne te dy, te dyy.-

-do te pi per ne te dy
freskohem te te shoh ne sy
te them se smundem dot pa ty ,
me mungon sonte malli yt,

- Sonte per ne te dy ,-

-freskohem te te shoh ne sy,
te them se smundem dot pa ty ,
me mungon sonte malli yt,

-Sonte per ne te dyyy -


Më Shumë Këngë Nga Adhurim Deari: