A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adnan Kamberi & Agim Band - Kjo Dynja E Rrejshme


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/02/2016

2016-02-27T10:48:49

See Also

Agim AjrullahuIt's a long time that we try finding the lyrics to "Kjo Dynja E Rrejshme" sung by Adnan Kamberi & Agim Band.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Adnan Kamberi & Agim Band attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Valbona Spahiu. We wish that's the lyrics you are looking for:

: Refreni :

Kjo dynja e rrejshme veq te provokon
Qka esht e ndalushme zemra pse t'don

E pamundur qenka jeta per donje gabim
E pamundur qenka jeta per donje gabim

Nga keshilla jote shoqe gjeta nje shpetim
Nga keshilla jote shoqe gjeta nje shpetim

Rruga ime plot me kthesa qe skishte mbarim
Rruga ime plot me kthesa qe skishte mbarim

Fjal pas Fjale ti me binde qe jom shum gabim
Fjal pas Fjale ti me binde qe jom shum gabim

Kjo dynja e rrejshme veq te provokon
Qa esht e ndalushme zemra pse t'don

Ndoshta isha shum e re jom kan ne shami
Ndoshta isha shum e re jom kan ne shami

Askush shtrejta perveq teje sme ka than ne sy
Askush shtrejta perveq teje sme ka than ne sy

Rruga ime plot me kthesa qe skishte mbarim
Rruga ime plot me kthesa qe skishte mbarim

Fjal pas Fjale ti me binde qe jom shum gabim
Fjal pas Fjale ti me binde qe jom shum gabim

: Refreni : 4x

Kjo dynja e rrejshme veq te provokon
Qa esht e ndalume zemra pse t'donmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019