A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adnan Kamberi - Pa Ty


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/05/2018

2018-05-07T17:30:00


It's a long time that we try finding the lyrics to "Pa Ty" sung by Adnan Kamberi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Adnan Kamberi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Donjeta Morina - Pa Ty

REF. 2x:
Nese ty nuk t'kam, e vetëm jam
pa ty une jo s'e du jeten
Shtir une e kom kur ti mungon
Une s'muj me dasht dikon tjeter

Kom mendu nuk ka tjeter
A menove ti najher per mu
Tashti ti e ndryshove veten
Mos meno qe une skom ndryshu

Ee sa here jom kthy te ti
Veç dashni te kom dhon
Sa her une ty tkom besu
Ti per pak m'ke dhon

REF. 2x:
Nese ty nuk t'kam, e vetëm jam
pa ty une jo s'e du jeten
Shtir une e kom kur ti mungon
Une s'muj me dasht dikon tjeter

Shoh se per ty ke e tepert
Deri ne momentin qe m'hupe mu
Kallxom a ja vlejten
senet qe per ty kom ndryshu

E sa here jom kthy te ty
Veç dashni te kom dhon
Sa her une ty tkom besu
Ti per pak m'ke dhon

REF. 2x:
Nese ty nuk t'kam, e vetëm jam
pa ty une jo s'e du jeten
Shtir une e kom kur ti mungon
Une s'muj me dasht dikon tjeter

Bruno Revolt - Pa Ty

Refreni
Aty ku me dhemb shpirti
Aty jo mos me prek
Aty ku bashk u ndame
Dhe kaluam nje mije jete

Aty ku me dhemb shpirti
Aty jo mos me prek
Se bashk u ndame,
ne u ndamr perjete

Strofa 1
Sonte buzet me jane thare
Me mungon ti, se di sa
Zemren shpirtin kam tek ti
Te shoh ne fotografi
Ah ku je sonte dashni
Zemren shpirtin kam tek ti
Te shoh ne fotografi
Ah ku je sonte dashni

Refreni
Aty ku me dhemb shpirti
Aty jo mos me prek
Aty ku bashk u ndame
Dhe kaluam nje mije jete

Aty ku me dhemb shpirti
Aty jo mos me prek
Se bashk u ndame,
ne u ndame perjete

Strofa 2
Sa veshtir te jetoj pa ty
Po te bej beh per keta dy sy
Dhe te fundit perqafim
Nuk e dham te dy e dime
Si nuk tham as lamtumire
Dhe te fundit perqafim
Nuk e dhame te dy e dime
Si nuk tham as lamtumire

Refreni
Aty ku me dhemb shpirti
Aty jo mos me prek
Aty ku bashk u ndame
Dhe kaluam nje mije jete

Aty ku me dhemb shpirti
Aty jo mos me prek
Se bashk u ndame,
ne u ndame perjete

Azy - Pa Ty

Ti, Ktheju prap te un
Se n'shpirt me dhemb shum
Ti, Mos me le mu vet
Se pa ty nuk kam jete

- Verse :

A me fol rreth vet vetes
A kush kon e ka braktis
Se nime shum e kam vshtir
Se jemi kan bashk prej fminis
Besom spo di ka me nis
Se ti jeten ma ke prish
Ma leht mu perbalu vetmis
Se me kalxu kush m'ka braktis

Ky djali ka deviju
Se teper asht lendu
Veq per ty ka mendu
Ti a mendon hala per mu
Edhe pse jemi larg
Une hala ty te du
Edhe pse jemi larg
Un per ty hala tu mendu

- Chorus :

Ky djali ska ma ndjenja
Ky djali so vet vetja
Ky djali s'fal ma dashni
M'ka vdek dashnija mbrenda
Un sjom ma si perpara
Spo rri deri von jasht'a
Spo rri ma shoqnin
Se per ty po kapet tema

Besom po m'vjen inati
Pse s'jem na si perpara
Spo thom po du arsye
Se per ty tonat i bona
Te lutna ti mos hesht
Mos i ngo qka thojn tjert
Se per mu je kan e para
Dhe e fundit ki me mbet

- Refrain 2x :
Ti, Ktheju prap te un
Se n'shpirt me dhemb shum
Ti, Mos me le mu vet
Se pa ty nuk kam jete

- Verse :

Besom se kom aq leht
Kur gjithqka m'bjen nder mend
Nashta skom pas dashni
Po per mu je kan gjdo sen
Mos u bo ti xheloze
Se nuk te ndrroj me as nje sen
Mos u sill ti e eger
Se per ty i duroj krejt

Per mu je kan
Edhe ki me mbet nje dashni ne jete
Miliona jete mi pas ty ti kisha dhuru krejt
Po te ndjej prej distances
Edhe ti e don kete jete
Po te vrej prej bisedes
Se m'don edhe ti mu njejt

- Chorus :

Ky djali ska ma ndjenja
Ky djali so vet vetja
Ky djali s'fal ma dashni
M'ka vdek dashnija mbrenda
Un sjom ma si perpara
Spo rri deri von jasht'a
Spo rri ma shoqnin
Se per ty po kapet tema

Besom po m'vjen inati
Pse s'jem na si perpara
Spo thom po du arsye
Se per ty tonat i bona
Te lutna ti mos hesht
Mos i ngo qka thojn tjert
Se per mu je kan e para
Dhe e fundit ki me mbet

- Refrain 2x :
Ti, Ktheju prap te un
Se n'shpirt me dhemb shum
Ti, Mos me le mu vet
Se pa ty nuk kam jete
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019