A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Dita E Luftës

Në diten e luftes
Luftuan shum Shqiptar
Me kallasha ne duar
E me shum zjarr
Disa te vdekur
E disa te gjall
Duke luftuar
Ne ate zjarr
Guximtar jane ata
Qe luftuan ne at luft
Mbeteshin guximtar
Deri ne fund.............

- poezi nga Adonisa Tafilaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  3Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019