A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Flamurin

Dita E Flamurit

Valvitet një Flamur i bukur
Qiellit të kaltër atje në Vlorë,
Është Firma e Ismail Qemalit
Që Festojmë çdo Nëntor.

Është Simboli i Lirisë
Me Shqiponjën Dykrenare,
Që nga Koha e Skënderbeut
Është Flamuri i Shqiptarëve.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  29

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019