Adrian Llanaj Poezi
Adrian Llanaj

Dëshira Të Bukura

Kam ca dëshira të bukura, të ëmbëla
I kam dëshira dhe jo ëndrra,
Janë koha ime e fjetur në mes
Tinguj jete për çdo mëngjes.

Kam ca dëshira të pa-thëna
Ndjesi të forta që vijnë nga brënda
Ti nxjerr dua, në fluturime
Fole të kenë zemrën time.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0