A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Njerëz Që Ua Hedhin Fajin Yjeve

Njerëz
që bazohen te krenaria për të mundur dallgët
pelivanë të rregullt të madhështisë

Njerëz
që s'kanë kënde as forma brenda shpirtit
qënie kohore të rrumbullakta

Njerëz
që se kanë problem ti quash kriç-gomari
kujtojnë se do rrinë gjithmonë të vegjël

Njerëz që ua hedhin fajin yjeve.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019