A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Cmira Është Gjenetike

E pyeta njeriun çështë cmira vallë
A i dihet vërtet origjina...............?
Shpirti në të kundërt - më tha
shkruar bukur në gojë të liga.
E pyeta zotin se çështë cmira
Nga se krijohet vallë
Pse njeriu ushqehet me të
Edhe, kur ka ç'të hajë.
Pyeta diellin.. vërtet çështë cmira
Po qishtje gjenetike
Tha, me një shqipe të çalë
Se Njeriu tani vonë ka ardhë,
Po, po çështje gjenetike
E trashëguar nga bota në botë
Mjafton të shikosh Hënën si i mbledh turinjt,
Sa herë vilen parcelat në Tokë.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019