A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ma Morri Mendjen Përfare

Rash në sevda me një grua
që shkon e vjen rrugës tonë,
vishet thjesht flokët lëshuar
askujt si flet kur kalonë.

Seç ka një krenari në të
që të bënë të fluturosh,
ajo lule s'është e askujt
dhe prap njeri se ka dot.

Çfarë mrekullie është ajo femër
e sodis kudo që shkonë,
ma morri mendjen përfare
vdeksha unë pa më kupton.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019