A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Ngjyrat Nuk Qëllohen

Mos i prekni ngjyrat
ngjyrat nuk qëllohen
me to është bërë Universi
dhe Toka me to mbulohet.

Ngjyrat janë magjike
janë lulet e Jetës
hedhur në telajo
në kohën e drekës.

Ah çfarë mrekullie
çelur gjithë Natyra
kështu e dua Botën
mos i prekni ngjyrat.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019